Rudens turpinās ar daudziem interesantiem vebināriem. Būvkonsultants komanda trīs bezmaksas vebināru ciklā dalīsies ar saviem novērojumiem par tēmām, kas aktuālajā nekustamā īpašuma tirgus situācijā jāapskata plašāk no tehniskās puses. 

Aicinām nekustamā īpašuma attīstītājus, biznesa konsultantus, juristus, brokerus un būvniecības nozares profesionāļus pievienoties mūsu trim tiešsaistēm novembra otrdienās plkst. 11:00-11:30.

10.11.2020.: Nekustamā īpašuma priekšizpētes. Tehniskā izvērtējuma ziņojums

Nekustamā īpašuma priekšizpētes ziņojums sastāv no biznesa plāna, darījuma juridiskā izvērtējuma un ne mazāk būtiskās sadaļas – tehniskā izvērtējuma sadaļas. Redzam, ka tehniskajā sadaļā iekļaujamās informācijas saturs un apjoms bieži samulsina investorus un to pārstāvjus, tāpēc gribam kliedēt šo mulsumu. Kā samazināt projekta attīstības riskus? Kam pievērst uzmanību, sastādot tehniskās priekšizpētes uzdevumu? Kādas ir tehniskās priekšizpētes aktualitātes? Uz šiem uz citiem jautājumiem atbildes dzirdēsiet Jekaterinas Šavikinas stāstījumā.

Vebināra ierakstu iespējams noskatīties šeit:  vebinārs - priekšizpēte

17.11.2020.: Neordināri līguma pielikumi projekta attīstībai

Projektēšanas uzdevums, kurā norādīti tikai galvenie sasniedzamie parametri, atsauces būvniecības līgumā vienīgi uz būvprojektu un tāmi kā būvdarbu kvalitātes garantu, nekontrolējama informācijas un uzdevumu aprite e-pastos – tie ir tikai daži aspekti, kas veicina nepietiekamu projekta kvalitāti, papildus būvniecības izmaksas un strīdu rašanos. Kā no augstāk minētā izvairīties? Ar praktiskiem piemēriem dalīsies Marta Amoliņa.

Vebināra ierakstu skaties šeit: vebinārs - neordināri pielikumi projekta attīstībai

24.11.2020.: Design & Build – kad un kāpēc

Mēs esam pārliecināti – Design & Build procesu īpatsvars pieaugs. Design & Build projekti prasa citu pieeju procesu organizēšanai. Kas ir Design & Build? Kad un kāpēc izvēlēties šādu investora un būvuzņēmēja sadarbības formu un kad labāk no tās izvairīties? Kāda ir šobrīd aktuālā Agile* domāšanas veida ietekme uz Design & Build procesu uzlabošanu? Jekaterina dalīsies ar savu redzējumu.

*Pieeja procesu organizēšanai, kas ļauj piegādāt pasūtītājam risinājumus regulāri, bieži un soli pa solim. Risinājumi katrā to attīstības stadijā tiek nepārtraukti vērtēti no pasūtītāja puses, un pasūtītājam uz iegūto informāciju operatīvi jāreaģē, risinājumu apstiprinot, dodot uzdevumu to attīstīt tālāk vai pieprasot izmaiņas. Pieeja liek pasūtītāja pārstāvim ikdienā iesaistīties projekta attīstībā un pieņemt lēmumus. Pasūtītāja apmierinātība ar gala rezultātu būtiski uzlabojas.

 

 Vebināra ieraksts pieejams šeit : vebinārs - Design & Build - kad un kāpēc

 

  

Stāstītāji:

Jekaterina Šavikina

 

Kate Jekaterina būvniecības nozares projektu vadības procesos dzīvo jau vairāk kā 10 gadus, gandrīz 8 no tiem esot Būvkonsultants komandā. Pa šiem gadiem Jekaterina ir tikai vairojusi savu aizrautību ar būvniecības procesiem. Lai gan ieguvusi izglītību gan arhitektūras, gan būvniecības, gan projektu vadības jomās, Jekaterina praktiskās zināšanas vērtē augstāk par teorētiskajām. Praktiskā pieredze Jekaterinai ir gan organizējot un vadot lielu objektu projektēšanu un būvniecību, gan strādājot pie daudzām dažāda veida īpašumu tehniskajām priekšizpētēm.

 

 Jekaterina ir strādājusi tajā skaitā pie šiem projektiem:

kate

 

Marta Amoliņa

 

Marta Amolina 20170901 Marta paralēli studijām būvniecības un pilsētplānošanas nozarē jau vairāk kā 3 gadus strādā SIA Būvkonsultants komandā. Savā darbības laikā viņa aktīvi ir strādājusi pie tehnisku līguma pielikumu dokumentācijas gatavošanas un katru nākamo dokumentu izstrādājusi arvien augstākā kvalitātē un padarījusi to vieglāk uztveramu. Marta savu gūto pieredzi par tehniskiem un neordināriem līguma pielikumiem labprāt pastāsta arī citiem ar industriju saistītiem speciālistiem, lai nekustamā īpašuma attīstības procesi kļūtu arvien saprotamāki, drošāki un caurredzamāki projektā iesaistītajām pusēm.

 

 Martas pieredze SIA Būvkonsultants:

marta3